سفارش تبلیغ
صبا ویژن

میزان شیوع تومورهای استخوانی در زنان بیشتر است یا مردان؟

به طور کلی شیوع تومورهای خوشخیم استخوانی بیشتر گزارش شده است اما این مسأله که تومورهای خوشخیم اغلب بی علامت هستند و تشخیص داده نمیشوند را نیز باید در نظر گرفت که با احتساب این احتمال شیوع این نوع تومورها حتی بیشتر است.

طبق بررسی های انجام شده در انجمن کنسر آمریکا گزارش شده است که در ایالات متحده هر ساله در حدود 1620 مرد و 1190 زن

(مجموعا 2810) تومور استخوانی تشخیص داده میشود که مجموعا 1490 نفر از آنها به این دلیل جان خود را از دست خواهند داد.

به طور کلی تخمین زده شد که از هر 1میلیون نفر هرساله 9 نفر به سرطان استخوان مبتلا میشوند که 5 نفر مرد و 4 نفر زن هستند.

در بررسی های انجام شده در ایتالیا هر ساله از هر 1 میلیون نفر 13 مرد و 11 زن به تومورهای بدخیم استخوانی مبتلا میشوند. همچنین مر گ و میر به دلیل سرطان استخوان نیز دز مردان بیشتر گزارش شد (تقریبا 1.5 برابر)، بیشتر موارد تشخیص داده شده سن کمتر از 59 سال داشتند.

از جنبه‌ی دیگر،در تمامی افراد از نوزاد تا 74 ساله از هر 1099 مرد یک نفر (0.9?) ، و از بین هر 1370 زن یک نفر (0.7?) به سرطان استخوان مبتلا میشوند و میزان مرگ و میر به این دلیل بین مردان 0.5? و بین زنان 0.4? تخمین زده شده است.

منبع : http://drmirkazemi.org/%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%aa%d8%ae%d8%b5%d8%b5%db%8c/%d8%aa%d9%88%d9%85%d9%88%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%b2%d9%86%d8%a7%d9%86-%db%8c%d8%a7-%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86/


چیزهایی که هرگز نباید در کابینت های آشپزخانه پایین خود ذخیره کنی

یکی از راه های مورد علاقه من برای تازه کردن فضاهای کاربردی در خانه من این است که چگونه (و کجا) وسایل ذخیره می شوند. به عنوان مثال ، من سعی می کنم تمام حافظه ماهیچه ای را فراموش کنم که در هنگام نیاز به انبرک به کجا تبدیل شود و در عوض متوقف شود و در نظر بگیرم که آیا این بهترین استفاده از فضا است. این یک به روز رسانی عملی است که اطمینان می دهد خانه من همیشه در حال خاموش است.
کابینت آشپزخانه پایین املاک و مستغلات بسیار عالی است. آنها معمولاً بزرگتر از کابینت های بالایی هستند و بنابراین می توانند وسایل بزرگتر را در خود جای دهند ، و در حالی که می توان آنها را کمی سخت به مانور در داخل کرد (وسایل موجود در قسمت پشت آن چندان در دسترس نیست) ، آنچه شما در دهانه های پایین کابینت خود ذخیره می کنید باید باشد. چیزهایی که به طور مداوم به آنها می رسید. ارزیابی آنچه ممکن است در این فضاهای با ارزش فضایی تعلق نداشته باشد می تواند به آزادسازی مکان ها کمک کند ، در نهایت ، باعث شود آشپزخانه شما هموارتر عمل کند.
کابینت آشپزخانه پایین املاک و مستغلات بسیار عالی است. آنها معمولاً بزرگتر از کابینت های بالایی هستند و بنابراین می توانند وسایل بزرگتر را در خود جای دهند ، و در حالی که می توان آنها را کمی سخت به مانور در داخل کرد (وسایل موجود در قسمت پشت آن چندان در دسترس نیست) ، آنچه شما در دهانه های پایین کابینت خود ذخیره می کنید باید باشد. چیزهایی که به طور مداوم به آنها می رسید. ارزیابی آنچه ممکن است در این فضاهای با ارزش فضایی تعلق نداشته باشد می تواند به آزادسازی مکان ها کمک کند ، در نهایت ، باعث شود آشپزخانه شما هموارتر عمل کند.

در اینجا چند مورد وجود دارد که احتمالاً نمی خواهید آنها را در کابینتهای آشپزخانه پایین خود ذخیره کنید:

میکسر ایستاده

اگر با هر منظم پخت (یا حتی اگر نمی خواهید) ، میکسر ایستاده شما ممکن است سزاوار مکانی در پیشخوان شما باشد. میکسرهای ایستاده سنگین هستند و قطعاً چیزی نیست که راحت بتوان آن را از یک کابینت پایین (یا هر کابینت) جدا کرد. اگر فضای countertop برای ذخیره میکسر ایستاده خود دارید ، از آن استفاده کنید. اگر یک نانوا معمولی نیستید ، شاید بتوانید قفسه یا پیشخوان را در جایی دیگر در خانه پیدا کنید - نزدیک به پیشخوان - برای مخلوط کردن و مخلوط کردن خود را ذخیره کنید.

تیغه و لوازم جانبی

کابینت های پایین مکان مناسبی برای تیغه هایی نیستند که به پردازنده مواد غذایی ماندولین و مواد غذایی شما و یا لوازم جانبی مخلوط کن شما می روند. از یک چیز ، ممکن است شما دوست نداشته باشید که به راحتی به این موارد دسترسی پیدا کنید ، به خصوص اگر فرزندان فرزند دارید (یا اگر بچه ها از آنها بازدید می کنند). علاوه بر این ، این نوع اشیاء کوچک تمایل دارند که در کمدهای خود به دور اشیاء بزرگتر دور شوند یا گم شوند و شما واقعاً نمی خواهید برای چیزهایی که نمی توانید ببینید زانو بزنید ، برسید و برسید و به هم بزنید. در عوض ، ضمیمه ها و تیغه ها را در یک ظرف کوچک و بالا نگه دارید.


غذا

غذایی که در سطح چشم وجود ندارد ، غذایی است که قبل از خوردن غذا خیلی طولانی تر می نشیند. حتی اگر در کابینت های پایین موادی مانند آرد یا روغن ها را ذخیره می کنید ، نیاز به خم شدن و مجبور کردن آنها هنگام پخت و پز ، ذهنی برای شما ایجاد می کند. این نوع موارد را در کابینت های فوقانی نگه دارید ، جایی که آنها راحت تر می شوند و از تاریخ انقضای آنها کم نمی گذرد. (اگر شما نیاز به تهیه مواد غذایی در کابینت های پایین دارید ، وسایلی را که به ندرت به آنها نیاز دارید ، ذخیره کنید که مدت زمان طولانی طول می کشد ، یا سعی می کنید از خودتان مخفی شوید!) مواد غذایی در کابینت های پایین نیز دسترسی آسان تر به جوندگان را فراهم می کند.

هر چیزی جمع شده

جمع کردن وسایل در کابینت های پایین یک دستورالعمل مناسب برای ناامیدی است. هنگامی که به موارد پشته نگاه می کنید ، همه آنچه را می بینید در بالای صفحه است و برای یافتن هر چیزی در زیر آن ، باید به پایین بروید و تنظیم خود را خنثی کنید. وقتی وقت آن رسیده است که کارها را کنار بگذارید ، باید تمام بازی انباشته را به صورت معکوس انجام دهید. خیلی دور هم جمع شده اگر باید قابلمه یا گلدان های انباشته را ذخیره کنید ، حداکثر بالاتر از دو مورد نروید. قفسه ها را برای جدا کردن گلدان ها و قابلمه های مخصوص کابینت پایین خود در نظر بگیرید تا مواردی مانند ورق های پخت و بشقاب های قابلمه را به صورت عمودی ثبت کنید.

لوازم خانگی و قابل استفاده تقریباً هرگز استفاده نمی شود

هر وسیله کوچک دیگری که سالانه دو بار از آن استفاده می کنید ، در هیچ کابینی در آشپزخانه کوچک شما تعلق ندارد (مگر اینکه ، شاید ، کابینت ها عمیق باشند و شما آنها را در آن قسمت "مرده" در قسمت پشتی ذخیره کنید). این شامل مواردی مانند بستنی ساز است که هر بار در تابستان یک بار از آن استفاده می کنید و قابلمه بزرگی که در شکرگذاری استفاده می کنید. سعی کنید این ایده را که وسایل آشپزخانه باید در آشپزخانه بمانند از بین ببرید. اگر فقط سالانه به آنها دسترسی پیدا می کنید ، وسایل و لوازم آشپزخانه مخصوص شما به راحتی در کمد ، گاراژ یا زیر تختخواب نگهداری نمی شود.

منبع : https://www.apartmenttherapy.com/kitchen-cabinet-storage-tips-36639008تجهیزات لازم و مورد نیاز برای ساخت قالیشویی

[ اگر در زمینه صنف قالیشویی تازه کار هستید ، حتما این مقاله را بخوانید. ]

قالیشویی ها با توجه به نوع کارگاه تعریف شده ان و بعد از مراحل راه اندازی قالیشویی شما نیاز به تجهیزات و دستگاه های لازم خود را دارید.

به طور کلی سه نوع کارگاه قالیشویی وجود دارد:

 • قالیشویی سنتی
 • قالیشویی نیمه اتوماتیک
 • کارخانه قالیشویی تمام اتوماتیک

قالیشویی های سنتی که نود درصد قالیشویی های ایران هستند،شامل سه بخش:

شستشو، خشک کردن و اویز کردن می باشد.

تجهیزات قالیشویی های سنتی جهت شستشو، شامل دستگاه قالیشویی شلاق زن و پلیشرهای دستی می باشد.

شلاق زن یکی از قدیمی ترین ومخرب ترین دستگاه های شستشو می باشد که به علت ضربات وارده بر فرش سبب پارگی فرش ها می شد (که پارگی با رفوگری فرش برطرف میشود) که امروزه استفاده از ان توصیه نمی شود. تجهیزات مورد نیاز قالیشویی ها مکانیزه و اتوماتیک شامل دستگاه های شستشوی تمام اتوماتیک، دستگاه خشک کن تمام اتوماتیک، دستگاه پرزگیر اتوماتیک، دستگاه گرد گیر اتوماتیک، دستگاه ریلی اتوماتیک و دستگاه تصفیه بازیافت اب می باشد.

به طور کلی کیفیت شستشو در قالیشویی های مکانیزه به صرفه تر واقتصادی تر هم برای کارخانه قالیشویی و هم برای مشتری است.

تهیه یک لیست از دستگاه های اولیه برای تجهیز کردن

مراحل شستشوی فرش در قالیشویی ها شامل، خاک گیری، تثبیت رنگ، لکه برداری، قالیشویی، ابکشی و در نهایت خشک کردن می باشد.

تمامی مراحل بالا به غیراز مرحله تثبیت رنگ و لکه برداری که توسط کارشناس صورت می گیرد، نیاز به دستگاه خود را دارد.

در مرحله خاک گیری، خاک فرش توسط دستگاه خاک گیر از فرش ربوده می گردد.

مرحله خشک کردن توسط دستگاه ابگیر که بصورت ابگیر لوله ای است ، انجام می شود.

مرحله شستشو نیز توسط دستگاه شستشوی فرش صورت می گیرد.

از دیگر جمله دستگاه های و ابزار الات مورد نیاز قالیشویی ها می توان به

 • برس تک موتوره
 • برس دوموتوره
 • برس سیلندری
 • دستگاه شلاق زن
 • خشک کن لوله ای
 • خشک کن دیگی
 • خشک کن غلتکی
 • خاک گیر دورانی
 • خاک گیری ضربه ای
 • اتوماتیک ثابت میزی

اتوماتیک متحرک ریلی و... اشاره نمود.

حال چطور تجهیزات را تهیه و راه اندازی کنیم ؟

دستگاه های قالیشویی، دستگاه های صنعتی بزرگ و معمولا حجیمی هستند.

کارخانه جات تولیدی در ایران هستند که به ماشین سازی و تولید دستگاه های مورد نیاز قالیشویی می پردازند. در این میان دستگاه های وارداتی و خارجی نیز وجود دارند که شرکت هایی به عنوان تامین کننده و وارد کننده این دستگاه ها در حال فعالیت می باشند. بدیهی است قیمت این تجهیزات با توجه به نوع دستگاه و کیفیت قطعات به کار رفته در ان متفاوت می باشد. نکته مهم در خصوص این دستگاه ها خدمات پس از فروش و تامین قطعات مصرفی انها می باشد. اگر در رابطه با انتخاب برند یا مدل معتبر دستگاه قالیشویی خود مطمئن نیستید، دستگاهی را انتخاب نمایید که مهر تضمین یا گواهینامه معتبر از صنف قالیشویی داشته باشد. برخی از تجهیزات اب گرم تولید می کنند و برخی دیگر آب سرد، بهتر است دستگاهی را تهیه کنید که هردو گزینه را دشته باشد. در برخی حالت ها، اب گرم می تواند کارامد تر باشد.

منبع : https://afra-carpet.ir/blog/carpet-cleaning-equipment/


مراحل راه اندازی کسب و کار قالیشویی


هر کسب و کاری قبل از شروع نیاز به تحقیقات و تجربیات خاص خود را دارد.

قبل از هر چیز چنانچه تصمیم به راه اندازی قالیشویی را دارید می بایست خودتان را از لحاظ شخصیتی و توان جسمی و روحی ارزیابی نمایید.

کار قالیشویی مستلزم فشار کار زیاد فیزیکی و ساعات کاری دوازده ساعت در روز می باشد از طرفی می بایست توان رویایی وخدمت رسانی با مشتریان را داشته باشید.

در مرحله بعدی می بایست ظرفیت شهر یا منطقه خود را مورد بررسی قرار دهید.

عواملی چون تراکم جمعیت، توان مالی مردم، اب و هوای منطقه

، اعتقادات مذهبی و …را حتما باید سبک و سنگین نمایید.

سپس می بایست نسبت به اجذ مجوزهای لازم از اتحادیه و ارگان های مربوطه اقدام مربوطه صورت پذیرد.

حال نوبت به انتخاب مکان مناسب جهت قرار گرفتن قالیشویی است.

جهت انتخاب مکان قالیشویی باید به عواملی مانند قوانین شهری آن منطقه، سیستم فاضلاب، مسائل زیست محیطی، آلودگی صوتی و… توجه نمود.

معمولا قالیشویی ها در مکان هایی با فاصله مناسب از بافت شهری قرار می گیرند و دفاتر گوناگونی در داخل شهر دارند.


دریافت جواز کسب قالیشویی

همانطور که اشاره شده یکی از مراحل راه اندازی قالیشویی دریافت جواز کسب می باشد.

مجوز تاسیس قالیشویی از طریق وب سایت سازمان صنعت و معدن و تجارت هر استان قابل دریافت می باشد.

مهم ترین مدرک مورد نیاز، دریافت تاییدیه از شهرداری، سازمان محیط زیست هر استان یا بخشداری یا فرمانداری و یا دهداری می باشد.

از دیگر مدارک دیگر جهت دریافت جواز کسب قالیشویی می توان به اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی، اگهی ثبت شرکت و اساسنامه و گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد برای خانم ها و اقایان نام برد..


هزینه احداث و ثبت قالیشویی

هر کسب و کاری هزینه های خاص خود را دارد.

هزینه ثبت شرکت،دریافت مجوز های مربوطه جزو اولین هزینه ها می باشد.

به علاوه می بایست قطعه زمینی در اطراف بافت شهری با مساحتی مناسب یا بخرید یا اجاره نمایید.

پس از هزینه های اولیه می بایست هزینه هایی دیگری چون هزینه خرید ماشین الات را در نظر گرفت.

انتخاب ماشینی الات به اب و هوای منطقه بستگی دارد.

دستگاه هایی مانند :

    هیتر گرمخانه
    پولیشر اتوماتیک
    دستگاه نازل اب
    ابگیر لوله ای فرش
    کابل جمع کن فلت

از ملزومات اساسی هر قالیشویی می باشند.

هزینه انرژی نیز از جمله هزینه هایی است که نباید نادیده گرفته شود، بدیهی است دستگاه های قالیشویی نیاز به برق دارند و شستشوی فرش ها به اب فراوان احتیاج دارد. یکی از هزینه ها اساسی در تاسیس قالیشویی هزینه بیمه می باشد.

هم چنین می بایست هزینه استخدام پرسنل وکارگران را نیز به لیست هزینه ها افزود. با توجه به هزینه های ذکر شده، می بایست قبل از هرگونه اقدامی ظرفیت شهر و منطقه خود را به صورت دقیق مورد ارزیابی قرار دهید. برای مثال تاسیس قالیشویی برای شهرهای کوچک که جمعیتی زیر پنجاه هزار نفر را دارند، مقرون به صرفه نمی باشد.


انتخاب اسم مناسب برای قالیشویی

انتخاب نام برای حرفه و کسب و کار یکی از مهمترین اقدامات می باشد.

نام مناسب در حقیقت برند شما محسوب می شود.

بنابراین می بایست در انتخاب نام دقت نمود. معمولا در صنف قالیشویی، افراد از نام خانوادگی خود استفاده می نمایند.

در قوانین ثبت شرکت ها می بایست، نام انتخاب شده فارسی باشد و یا در فرهنگ دهخدا امده باشد.

نام انتخابی می بایست عامه پسند باشد و ضرب اهنگ مناسبی داشته باشد تا به راحتی به زبان بیفتد و در ناخوداگاه مشتری ثبت گردد. به معنی نام انتخابی نیز فکر نمایید. سعی کنید معنی نام انتخابی شما مربوط به حرفه تان باشد. برای مثال برای قالیشویی بهتر است نام انتخابی شما معنی پاکیزگی، درخشندگی و… بدهد. می توانید از نام منطقه یا بخش خود نیز در نام خود استفاده نمایید.

منبع : https://afra-carpet.ir/blog/how-to-launch-the-carpet-cleaning/


نکاتی برای تزئین و دکور منزل با فرش

یک فرش می تواند بکگراند یک اتاق را تعریف کند ، گرمی بیافزاید و به لایه ای از دکوراسیون اتاق کمک می کند.
چندین روش مختلف برای تزئین با یک فرش وجود دارد ، اما ما با ده مورد از آنها شروع خواهیم کرد:

 

برای تفکیک مناطق از فرش استفاده کنید


از یک فرش برای تعریف یا جدا کردن مناطقی از قبیل صندلی و یا ناهار خوری و سایر سالن ها استفاده کنید. این به خصوص در آپارتمان های استودیویی یا اتاق های بزرگتر که نیاز به تعریف دارند مفید است

 

ایجاد تنوع


برای ایجاد تنوع در یک فضا می توانید از فرش استفاده کنید. هنگامی که از دو فرش در یک اتاق استفاده می کنید ، توجه داشته باشید که فرش های با اندازه یکسان می توانند اتاق را به دو صورت تقسیم کنند. برای ایجاد حس تنوع از فرش های با اندازه های مختلف استفاده کنید.
ایجاد هارمونی
هنگام استفاده از بیش از یک فرش ، بهتر است وقتی فرش ها یکدیگر را به سبک تکمیل کنند. اگر اینگونه نباشد ، می توانید با یک اثر ناخوشایند یا ناخوشایند روبرو شوید. الگوهای بسیار "متخاصم" در یک اتاق ، هرگونه احساس هارمونی را از بین می برد
ایده هایی را برای یک طرح رنگی بدست آورید
از یک فرش مورد علاقه به عنوان اساس طرح رنگ در یک اتاق استفاده کنید. از طرف دیگر ، اگر بعد از نصب مبلمان خود آن را اضافه کنید ، می توانید از رنگ فرش برای لهجه یا کراوات در رنگ های موجود خود استفاده کنید.

 

پیراستن یک دیوار


از یک فرش به عنوان دیوار آویز برای راه دیگری برای نمایش فرش یا ایجاد یک نقطه کانونی استفاده کنید.
بازی در اطراف با اشکال
فرض نکنید که یک فرش مستطیل است. بگذارید روشی که مبلمان خود را گروه بندی می کنید شکل فرش شما را دیکته کند. اگر به نظر می رسد که مبلمان شما بهتر از یک مستطیل شکل است ، شکل مربعی ، گرد یا بیضی شکل را انتخاب کنید.
مطمئن شوید که اندازه مناسب را بدست آورید
هنگام خرید فرش به اندازه اتاق ، 3 فوت از طول و عرض اتاق کم کنید. گذاشتن کف لخت در لبه ها باعث می شود اتاق کمی بزرگتر به نظر برسد. هنگام قرار دادن فرش در زیر میز ناهارخوری خود ، حداقل 24 "از فرش را از لبه میز بیرون بیاورید. از همه طرف ، این کار باعث می شود پاهای عقب صندلی ها روی قالیچه بمانند ، حتی در هنگام بیرون کشیدن به کسی اجازه دهید که بنشیند. . دونده ها باید 4 اینچ از راهرو شما باریک تر و 18 تا 24 اینچ کوتاه تر باشند.مطمئن شوید که آنها به اندازه کافی پهن باشند تا هنگام راه رفتن ، هر دو پا روی فرش را در خود جای دهند.

 

یک اتاق را به روز کنید


فرش و بالش را تغییر دهید تا یک اتاق برای تغییر فصل یا به عنوان راهی برای معرفی روندهای جدید رنگ ، به روز شود.


منبع : https://www.thespruce.com/tips-for-decorating-with-rugs-1391114